Світові ринки знову обвалюються: SP 500 пішов у "ведмежу територію" на тлі мит від Трампа.

Падіння глобальних ринків під впливом митних політик Trаmpа
Падіння глобальних ринків під впливом митних політик Trаmpа

Глобальні фінансові ринки різко впали в понеділок, а індекс S&P 500 офіційно увійшов у «ведмежу територію», зазнавши падіння на 20% від лютневого піку. Причиною такого обвалу стали наслідки торговельної війни, що була ініційована президентом США Дональдом Трампом за допомогою тарифних політик.

Індекс S&P 500 відкрився з падінням понад 3% на нью-йоркській біржі, що офіційно позначило вхід у «ведмежу територію». Nasdaq, технологічний індекс, який вже перебував у «ведмежій території», втратив майже 4% на початку торгів, а промисловий індекс Dow Jones знизився на близько 3%.

Президент Трамп оголосив у соціальних мережах, що США ведуть переговори з країнами по всьому світу та установлюють "жорсткі, але справедливі параметри".

Аналітики Deutsche Bank заявили, що наразі немає ознак встановлення дна на ринках і початку їх стабілізації.

Європейські ринки також зазнали різкого падіння: німецький DAX втратив майже 10% після відкриття, але вдалося знизити збитки. Загальноєвропейський індекс Stoxx 600 втратив більше 4%. Азіатські ринки зазнали ще більших втрат: головний індекс Гонконгу впав на 13%, а тайванський технологічний ринок втратив 10% своєї вартості.

Європейський Союз запропонував Сполученим Штатам тарифи "нуль-за-нуль" на автомобілі та промислові товари. Ціни на нафту тимчасово опустилися нижче 60 доларів за барель.

Представники Білого дому заявили, що тарифна методологія президента є надійною, адміністрація отримала пропозиції від близько 50 країн щодо можливих угод.

Економічні прогнозисти прогнозують значні негативні наслідки цієї ситуації. Аналітики J.P. Morgan передбачають, що економіка США може скоротитися на 0,3% у цьому році, а безробіття може збільшитися до 5,3%.

Головний ринковий стратег BMO Private Wealth, Керол Шлейф, зазначила, що попередні дні були неспокійними, але переналаштування ринків на незвичайні події може бути швидким і жорстоким. Волатильність зросла, оскільки акції були оцінені на рекордно високих рівнях у лютому.

Керівництво Китаю заявило, що готове до тривалої торговельної війни зі Сполученими Штатами та вважає, що країна може вийти сильнішою з цієї ситуації, захищаючи принципи справедливої торгівлі.


Читайте також

Реклама