"Вода у вогні війни": РФ знищила майже 750 об'єктів водної інфраструктури України.


Внаслідок війни, вода, яка використовується для пиття, має значні пошкодження. Насосні станції зруйновані, трубопроводи пошкоджені, а гідротехнічні споруди знищуються. В результаті цього, міста та регіони залишаються без доступу до якісної питної води.
За оцінками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, з моменту вторгнення РФ було пошкоджено або зруйновано 744 об'єкти водної інфраструктури.
Одним з найтрагічніших випадків війни стало знищення Каховської гідроелектростанції (ГЕС) в червні 2023 року. Після цього близько 700 тисяч людей залишилися без доступу до питної води як на окупованих територіях, так і на території, що контролюється Україною.
"Руйнування Каховської ГЕС призвело до втрати понад 14 мільярдів літрів питної води. Цього обсягу вистачило б для споживання всім населенням планети протягом двох діб", - сказав заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко під час експертної дискусії "Вода у вогні війни".
За даними народного депутата, голови підкомітету з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду Юлії Овчинникової, завдані шкоди навколишньому середовищу України внаслідок війни оцінюються в 3,814 трильйона гривень, з яких понад 104 мільярди гривень - це шкода, завдана водним ресурсам. Ці дані базуються на офіційних даних, отриманих через платформу "ЕкоЗагроза". Загалом зафіксовано 7 940 порушень законодавства з охорони природи, з яких 216 стосуються водних ресурсів. Такі дії можуть бути класифіковані як екоцид, згідно зі статтею 441 Кримінального кодексу України.
Україна, як держава, яка ратифікувала Римський статут, має намір звернутися до Міжнародного кримінального суду, щоб притягнути винних до відповідальності за екологічні злочини, скоєні під час війни. Екологічні наслідки війни в Україні мають транскордонний характер і впливають на інші країни через забруднення Чорного моря, створюючи загрозу екологічній безпеці всього світу.
Читайте також
- Росія атакувала Київ дронами та ракетами: є руйнування та постраждалі
- Сибіга повідомив деталі можливої зустрічі Зеленського з Путіним
- "Повертаємо наших додому": Зеленський оголосив про звільнення 390 українців з полону
- Перший етап обміну «1000 на 1000»: Україна повернула з полону РФ 390 осіб
- Поліція розповіла, скільки зброї задекларували українці
- Українці подали майже 11 тисяч анкет на зниклих безвісти осіб