В Україні відстрілюють диких птахів. Держпродспоживслужба пояснила, для чого це роблять.

Держпродспоживслужба відстрілює диких птахів
Держпродспоживслужба відстрілює диких птахів

Нещодавно в Україні виникли суперечки щодо проведення діагностичного відстрілу диких перелітних птахів в Одеській області. Місцеві екологи обурилися цим заходом, який призначений для запобігання можливого поширення пташиного грипу.

Головний державний ветеринарний інспектор затвердив графік проведення відстрілів диких перелітних птахів у всіх областях України з метою подальшого дослідження. Згідно з "Главком", глава Держпродспоживслужби Сергій Ткачук пояснив цю ситуацію.

Скільки випадків грипу було зареєстровано?

За словами Ткачука, ризик поширення грипу серед птахів значно зростає під час міграційних періодів та в умовах надзвичайно теплої зими. У 2025 році в Європі було зафіксовано 854 випадки високопатогенного грипу птахів.

У 2025 році в Україні було всього чотири випадки грипу, один з яких був серед диких птахів. У 2024 році кількість випадків у країні склала 18, з них один у зоопарку, шість серед диких птахів і 11 серед домашньої птиці.

Діагностичний відстріл птахів

Діагностичний відстріл птахів проводиться лише за наявністю відповідних дозволів, зауважив Ткачук. Цей процес регламентований законами та інструкціями і має мінімізувати необхідність у відборі проб. Важливим пріоритетом є репрезентативність та якість досліджень.

Служба здійснює комплекс ветеринарно-санітарних заходів, серед яких моніторинг різних видів птахів. Подібні заходи проводяться в Україні вже понад 20 років.

Така ситуація викликала негативну реакцію серед екологів, які стурбовані можливими наслідками для природного середовища та порушенням міжнародних стандартів. Вчені також попереджають про можливість нової пандемії грипу серед птахів.


Читайте також

Реклама