Українські біженці в ЄС можуть опинитися під загрозою через потенційне перемирʼя.


Мільйони українських біженців, які знаходяться у країнах Європейського Союзу, можуть втратити своє правове становище, якщо в Україні буде припинення вогню. ЄС поки не розробив план на такий випадок. Про це повідомляє Главком з посиланням на Euractiv.
Зазначається, що директива ЄС про тимчасовий захист стала порятунком для понад 4 млн українців, які виїхали через війну. Вона дає країнам ЄС можливість надавати українцям житло, роботу та доступ до послуг.
Але, якщо буде досягнута угода про припинення вогню в Україні, правовий статус біженців може стати загрозою. Euractiv пише про те, що країни мають вирішити, чи слабити заходи захисту біженців, пропонувати їх інтеграцію або стимулювати їх повернення додому.
Єврокомісія вже розглядає наступні кроки, включаючи питання продовження захисту біженців. Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан підтвердив, що його країна разом з Німеччиною та Єврокомісією активно беруть участь у формуванні спільного плану, однак конкретні умови ще потрібно обговорити.
Будь-яке рішення щодо тимчасового захисту біженців потребуватиме згоди всіх країн-членів ЄС. За даними Euractiv, Рада ЄС має намір розглянути це питання на наступному засіданні з внутрішніх справ у червні.
Деякі країни вже прийняли заходи щодо пошуку "більш довгострокового" рішення для українців. Зокрема, Польща незабаром запропонує трирічний статус тимчасового резидента українцям, які мали безперервний тимчасовий захист протягом щонайменше року.
У Чехії українцям, які проживають там понад два роки і мають роботу, буде доступна нова спеціальна п'ятирічна посвідка на проживання з обов'язковим відвідуванням школи їхніх дітьми. При цьому Прага заявила, що не надаватиме захист біженцям після закінчення війни.
Інші країни також розробляють свої власні довгострокові плани, зокрема Австрія, Італія, Естонія та Латвія. В Німеччині також обговорювали це питання, проте рішення прийматиме наступний уряд, повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.
Нагадаємо, міністр національної єдності Олексій Чернишов заявив, що після завершення війни 30% українців, які виїхали, залишаться в Європі.
Як повідомлялося, термін безвізового перебування громадян України в Грузії скорочено з трьох років до одного року.
До речі, влада Таллінна скасувала постанову про безкоштовне користування громадським транспортом для українських біженців.
Читайте також
- Міністр єдності пояснив, за яких умов 70% українців повернуться за кордону
- Українці за кордоном зможуть отримати дистанційно бронювання від мобілізації: деталі
- Для українців за кордоном створять систему бронювання від мобілізації: як буде працювати