Українцям у Польщі доведеться скласти іспит на знання мови: що важливо знати і як підготуватися.


З 1 липня 2025 року у Польщі для іноземців, які проживають в країні, вводяться нові вимоги щодо знання польської мови. Тепер отримання громадянства, карти довгострокового резидента ЄС та вступ до поліцейських шкіл вимагатиме сертифікат про складання державного іспиту або іспиту TELC. Польський Лінгвістичний Інститут поділився порадами і рекомендаціями щодо підготовки до цих іспитів.
Існують два основні формати іспитів: державний і міжнародний TELC. Державний іспит складається з п'яти модулів, триває два дні і необхідний для отримання громадянства та резидентської карти ЄС. З іншого боку, іспит TELC можна здавати частіше, і його можна використовувати для вступу до вишів або отримання резидентської карти ЄС.
Підготовка до іспитів, тести
Під час державного іспиту основна увага зосереджена на граматиці, у той час як TELC має модуль "Елементи мови", що є простішим. Усна частина іспиту має відмінності у форматі - індивідуальне виступ у державному іспиті та партнерське з іншим кандидатом у TELC.
Щоб успішно скласти ці іспити, важливо належним чином готуватися. Моніка Сембіда підкреслює, що без підготовки складно успішно пройти іспит, оскільки вимагається чітка структура та стресове навантаження. Рекомендується відвідати підготовчі курси і пройти онлайн-тест від Польського Лінгвістичного Інституту.
З 1 липня 2025 року іноземці, які бажають отримати громадянство, резиденцію ЄС або вступити до поліцейських шкіл у Польщі, повинні мати сертифікат про складання державного іспиту з польської мови. Це стане обов'язковою вимогою, яка допоможе забезпечити високий рівень володіння мовою серед іноземців у країні.
Читайте також
- Зарплати, новий курс долара та додаткові податки: що чекає на українців вже найближчими роками
- Трамп пригрозив відібрати субсидії у Маска і подумає про його депортацію: чому конфлікт спалахнув знову
- В Україні збільшили термін базової військової підготовки: що ще зміниться для новобранців
- Зеленський підписав ратифікацію угоди про трибунал: коли Росія відчує відповідальність
- ЄС готовий прийняти 10% мито Трампа: Bloomberg назвав умову
- Підготовка до Римської конференції: Шмигаль розкрив плани співпраці з ЄБРР