Скільки українців планують придбати житло у 2025 році: дані опитування.


Українці все менше планують придбати власне житло до 2025 року. Це пов'язують зі складною економічною ситуацією, воєнним конфліктом та девальвацією гривні, що призводить до зростання цін на нерухомість. Тому все більше людей вибирають оренду житла. За даними опитування OLX, 73% українців не планують міняти своє житло до 2025 року, 15% планують його продати, а 12% здають в оренду.
Попит на купівлю нерухомості
За опитуванням, 64% українців не мають наміру купувати нерухомість до 2025 року, 24% планують придбати її протягом наступних 5 років, а лише 12% готові до купівлі в найближчому майбутньому.
Існує припущення, що протягом 2025 року буде 2,4 млн потенційних покупців нерухомості серед 20,3 млн осіб, які здатні придбати житло. Це створює попит на ринку цього року.
Витрати на придбання житла
За даними опитування OLX, 46% відповідаючих розглядають покупку нерухомості за ціною до $30 тис., 34% - від $30 тис. до $60 тис., 16% - від $60 тис. до $150 тис., а 4% розглядають варіанти, які перевищують $150 тис.
Більшість (55%) планує придбати житло за власні кошти, 25% - за програмою "єОселя", а 20% розглядають інші можливості кредитування. Також понад 24% розглядають варіант покупки нерухомості з подальшою здачею в оренду.
Пріоритетні фактори при виборі нерухомості
Основні пріоритети українців при виборі житла - доступність важливих об'єктів інфраструктури, автономне опалення і водопостачання, альтернативні джерела енергії, наявність укриття або бомбосховища поблизу та захищеність території.
Опитування також показало, що 31% українців сподіваються на стабілізацію цін на нерухомість у поточному році, тоді як 27% очікують на значне зростання вартостей, що може зробити придбання житла менш вигідним.
Президентка Асоціації фахівців з нерухомості України Олена Гайдамаха також повідомила про зміни у програмі "єОселя".
Читайте також
- Бізнес ексрегіонала-зрадника Колесніченка тоне у боргах в окупованому Севастополі
- 15 тисяч за однушку: експерт про те, чому українці залишаються під обстрілами
- Миколайовичі і Григоровичі напружилися. Мовознавиця пояснила, чого у школі навчали неправильно
- У Польщі жінка вперше стала пілотом винищувача F-16
- Крашанка від слова «краска»? Мовознавиця пояснила філологічну загадку виликоднього символу
- Блекаут у Грузії залишив без електропостачання більшість регіонів