Примирення з ПЦУ уже би було, якби хтось не вмішався – представник УПЦ МП.


Архієпископ Никодим про примирення УПЦ та УПЦ МП
Архієпископ УПЦ МП Любецький Никодим вважає, що затримка у примиренні між Українською православною церквою (ПЦУ/УПЦ) та Українською православною церквою Московського патріархату (УПЦ МП) настала через політичне втручання. Він вважає, що якби не було політичних моментів у врученні Томосу, то примирення вже відбулося б.
«Просто комусь, хто нагорі влади, потрібно зрозуміти, що політика тут ні до чого. Якби хтось не вмішався з отими бумажками (врученням Томосу УПЦ/ПЦУ), примирення уже би було», – зазначив архієпископ Никодим.
Архиєпископ Никодим розповів, що більшість молодих архієреїв УПЦ та ПЦУ на місцях підтримують спілкування і намагаються жити у мирі. Проте політичне втручання, за його словами, породило конфлікти в церквах, які буде складно врегулювати.
«Того ставлення, яке було раніше, не буде. Бо має тепер вимерти покоління тих архієреїв, які бачили, як в них відбирали храми, порушували закони», – додав архієпископ Никодим.
На Великдень у Чернігові відбулася спільна молитва представників УПЦ МП та УПЦ/ПЦУ, що стало справжньою релігійною подією. Молитва відбулася за участі представників різних конфесій і була прикладом спільності віруючих.
Цікаво, що архієпископ Никодим у жовтні 2024 року підписав заяву проти втручання Російської православної церкви в справи УПЦ і висловив критику ідеї переходу до ПЦУ. Він також зазначив, що більшість архієреїв УПЦ МП на місцях підтримують контакти з духовенством ПЦУ і готові до діалогу, а політичний тиск може завдати шкоди церковному порозумінню.
Дійшло вже понад 8 місяців з моменту ухвалення закону, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій із центром у державі-агресорі. Згідно з ним, релігійним громадам, пов'язаним з Російською православною церквою, дали 9 місяців на відокремлення від Москви.
Архієпископ Никодим наголосив на важливості врегулювання конфлікту між УПЦ та УПЦ МП і спільній молитві важливих для вірян обох церков.
Читайте також
- Російські окупанти активізували військову логістику у Маріуполі
- Дрони-перехоплювачі працюють в Україні: яка їхня ефективність та як можуть змінити війну
- Будівництво військового цвинтаря під Києвом дісталося одеській компанії з кримінальним «шлейфом»
- Поліг в бою за Україну на Запорізькому напрямку. Згадаймо Максима Борщука
- Самотність визнана серйозною загрозою здоров'ю. ВООЗ назвала промовисті дані
- Європа встановила собі нову кліматичну ціль на 2040 рік