Німеччина планує запровадити окремий статус для українських біженців.


Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер пропонує встановити окремий правовий статус для українських біженців. Це дозволить скоротити витрати на соціальні виплати і сприятиме їх участі на ринку праці. Лінднер вважає, що потрібно розглянути можливість введення нової моделі підтримки для українців, які були переселенцями. Замість стандартних виплат безробітним, запровадять систему, яка комбінує виплати шукачам притулку з інструментами для їх інтеграції на ринку праці, подібними до "грошей для громадян". Українці матимуть доступ до програми, яка забезпечує мінімальні життєві умови та соціальну участь, навіть без роботи. Виплати для шукачів притулку будуть нижчими і забезпечуватимуть менший рівень соціального захисту, включаючи доступ до медичних послуг.
Зростання працевлаштованості українських біженців
За даними керівника урядового відомства Німеччини Вольфґанґа Шмідта, частка працевлаштованих українських біженців в Німеччині зросла з 23% до 29% протягом останнього року. Німеччина має найбільшу кількість українців зі статусом тимчасового захисту - 1,11 мільйона осіб, що становить 26,9% від загальної кількості в ЄС.
Раніше повідомлялося про намір Німеччини скоротити фінансову підтримку українських біженців через повільну інтеграцію їх на ринку праці. З 1 січня 2025 року розмір допомоги для біженців буде знижуватися на 30% протягом трьох місяців, якщо вони відхилять пропозиції щодо працевлаштування. Ці заходи спрямовані на стимулювання отримувачів грошової допомоги до працевлаштування.
Читайте також
- В Україні хмарно з проясненнями: погода на 26 квітня
- У Ватикані завершилася церемонія прощання з Папою Франциском: труну з тілом закрили
- РФ підозрює українські спецслужби у вбивстві генерала
- Експрезидент США Джо Байден відвідає похорон Папи Франциска
- Зустріч Путіна та Віткоффа, ліквідація генерала Москалика. Головне за 25 квітня
- «Він був Папою милосердя». Український кардинал Бичко про спадщину Франциска