Існуючі податкові умови обмежують будівництво вітроенергетики в Україні – інвестори.

Податкові обмеження шкодять вітроенергетиці в Україні
Податкові обмеження шкодять вітроенергетиці в Україні

Директорка Європейсько-Українського енергетичного агентства (ЄУЕА) Анастасія Верещинська заявила, що інвестори, які бажають будувати вітроелектростанції в Україні, не отримують податкових стимулів, які сприяли би активному розвитку вітроенергетики.

За її словами, законодавчі зміни, внесені у 2024 році, звільнили певну частину енергетичного обладнання від сплати ПДВ і ввізного мита. Проте, ці зміни не поширюються на більшу частину вітроенергетичного обладнання. Верещинська висловила здивування такими обмеженнями, зокрема враховуючи, що вітроенергетика є однією з найбільш активних технологій розвитку в найближчі роки.

Вітроенергетика є найбільш перспективною технологією серед всіх відновлюваних джерел енергії, оскільки може генерувати електроенергію як вдень, так і вночі, влітку і взимку. Взимку, зокрема, генерація вітру є ще більш сильною, що є корисним для енергосистеми, пояснила Верещинська.

Директорка впевнена, що дана проблема буде вирішена і вітроенергетика отримає необхідні податкові стимули для свого розвитку.

Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков висловив думку, що майбутнє вітроенергетики в Україні повністю залежить від рішення парламенту щодо законопроєкту про надання податкових стимулів на імпорт обладнання для вітроелектростанцій. Іншим позитивним сигналом для галузі вітроенергетики є активне будівництво сонячних електростанцій, систем зберігання енергії та газопоршневих станцій.


Читайте також

Реклама