ЄС позбавиться євро: які купюри стануть непотрібними.


Готівковий обіг євро у Європейському Союзі піддається оптимізації
У Європейському Союзі триває процес оптимізації готівкового обігу. Декілька номіналів євро змінюють свій дизайн або виводяться з використання. Важливо для українців знати, які купюри та монети є актуальними.
"З огляду на міжнародну роль євро та широку довіру до його банкнот, 500 євро залишатиметься законним платіжним засобом і тому може далі використовуватись у платежах. Банкнота завжди зберігатиме свою вартість, її можна обміняти в національних центральних банках", — пояснює ЄЦБ.
Один з номіналів, який поступово виводять з використання, — 500 євро. Це рішення прийнято через збільшення кількості підробок цих купюр та їх використання у незаконних фінансових операціях. Незважаючи на це, 500 євро залишається законним платіжним засобом.
Деякі країни Євросоюзу вже відмовились від монет номіналом 1 та 2 центи. До цього списку на травень 2025 року входять Бельгія, Нідерланди, Фінляндія, Ірландія, Словаччина, Італія, Естонія та Литва. У цих країнах магазини зобов'язані округляти суми при розрахунках готівкою.
Подібні зміни обговорюються також в Іспанії, Франції, Німеччині, Португалії та Австрії. Хоча дрібні монети формально залишаються законним платіжним засобом, їх вилучення з обігу має спростити готівкові розрахунки та зменшити кількість загублених монет.
Залишаються актуальними купюри номіналом 5, 10 та 20 євро для повсякденних витрат і 100 та 200 євро для великих покупок та заощаджень в ЄС.
Також ЄЦБ працює над оновленням дизайну всіх банкнот євро, що відображає не лише зміни у способах оплати з розширенням онлайн-банкінгу, але й трансформацію європейської ідентичності та цінностей.
Зауважується, що останнім часом в Іспанії та Італії панічні настрої спричинені фейковими повідомленнями про припинення використання купюр номіналом 50 євро, однак ця інформація є неправдивою.
Читайте також
- Мін'юст пояснив, як правильно укласти шлюбний договір в Україні
- Аномальна спека зміниться грозами та градом: синоптик назвав найнебезпечніші дні
- П'ять помилок, які вбивають батарею ноутбука: припиніть це робити
- Результати НМТ-2025: який предмет виявився найскладнішим
- Пільговий проїзд у громадському транспорті: що робити при відмові водія
- Гривня зміцнилася до євро та злотого: Нацбанк встановив курси на вівторок