Екоактивісти запланували влаштувати блокаду Варшави: що відомо.


Кліматичні активісти з групи "Останнє покоління" підтвердили, що у Варшаві відбудеться найбільша блокада в історії. Це станеться через відмову прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска зустрітися з ними. Акцію оголосили представники групи, які встановили стіл переговорів перед офісом Туска. Про це повідомляє Polsat News.
Група "Останнє покоління" вже декілька днів блокує перехрестя в Варшаві.
Активісти закликають всіх приєднатися до акції, яка відбудеться 13 грудня о 17:00 на Віслостраді. Як заявляють представники групи, ця блокада стане найбільшою в історії їхнього руху.
Активісти вважають, що їм не залишається іншого вибору, окрім як організувати таку блокаду. Вони стверджують, що Туск не реагує на їхні вимоги та не зустрічається з ними.
Раніше Туск закликав правоохоронні органи рішуче діяти проти активістів, які блокують дороги.
Вимоги групи "Останнє покоління" вже відомі. Вони вимагають, щоб усі кошти від будівництва нових автострад та автомагістралей були спрямовані на регіональний громадський транспорт. Також вони пропонують встановити єдиний квиток на регіональний транспорт по всій країні за ціною 50 злотих на місяць.
Протести в інших країнах
В октябре екоактивісти руху Extinction Rebellion заблокували шлюзи в місті Еймейден в Нідерландах. Вони хотіли привернути увагу до забруднення довкілля круїзними суднами. Такі акції вже відбулися декілька разів.
Також у Великій Британії активістки руху Just Stop Oil облили супом картину в Національній галереї Лондона. За це їх засудили до ув'язнення.
У Стокгольмі екоактивісти розмалювали фарбою картину Клода Моне в місцевому Національному музеї. Це була їхній оригінальний спосіб провести протест.
Читайте також
- Виплати після поранення — яку допомогу призначать у липні
- Чорний список родичів — кого можуть усунути від спадщини
- Нова соціальна допомога — яку суму може отримати одна родина
- Не завжди порівну — як ділиться квартира при розлученні
- Українкам виплатять від 50 тис. грн допомоги — що для цього треба
- Наземні роботи рятують життя — розповідь українського бійця