Де краще працювати українцям: нові реалії заробітків у Польщі та Німеччині.


Внаслідок початку війни багато українців були змушені залишити свої будинки і переїхати до країн Європи, щоб знайти безпеку і стабільну роботу. На початку багато людей вибирали Польщу та Німеччину як найпопулярніші напрямки, але питання про те, де можна знайти кращі умови праці, залишається актуальним.
За повідомленнями польських агентств праці, українці в Польщі отримують середню зарплату від 5000 до 6500 злотих брутто на місяць, що приблизно дорівнює 1100-1400 євро.
Найпоширеніші вакансії доступні в галузі логістики, складської роботи, будівництва, обслуговування ресторанів і готелів, а також легкої промисловості. Незважаючи на невеликий дохід, низькі податки та менші витрати на життя, харчування та транспорт, дозволяють українцям в Польщі зберігати частину своєї зарплати.
Робота в Польщі / Фото: freepic.com
У Німеччині українцям пропонується вища зарплата, в середньому 2200-2800 євро брутто на місяць.
Фахівці в галузях медицини та догляду за літніми людьми, ІТ, інженерії, будівництва, послуг та виробництва мають великий попит. Але вартість життя в Німеччині значно вища. Оренда невеликої квартири у великому місті може коштувати від 800 євро на місяць і більше, а також необхідно враховувати витрати на медичне страхування та повсякденні потреби.
За словами експертів ринку праці, "У Німеччині українці можуть заробити більше, але й витрати значно вищі". З іншого боку, у Польщі зарплати нижчі, але житло та повсякденне життя доступніші.
Отже, вибір країни для працевлаштування залежить від особистих обставин і пріоритетів: ті, хто бажає більшого доходу, повинні звернути увагу на Німеччину, тоді як ті, хто шукає стабільність і менші витрати, варто ознайомитись з можливостями у Польщі.
Раніше експерт вказував на велику різницю між українськими та європейськими доходами.
Читайте також
- Туди не дістатись — де заховані 99% запасів золота
- Водії відмовляються возити пільговиків: що робити учасникам бойових дій
- Як заощадити на квитках Укрзалізниці — в які дні купувати
- Курс євро в Україні — що робити з заощадженнями у валюті влітку
- Кабмін обмежив отримання ветеранських грантів
- Від лікарень до швидкої: масштаби руйнування медичної інфраструктури України