Більшість угорців підтримує євроінтеграцію України - опитування.


Угори розпочали голосування щодо вступу України до ЄС
Україна розпочала голосування уряду Віктора Орбана щодо її вступу до Європейського Союзу. Протягом нього проводилася урядова пропаганда, спрямована на показ негативних наслідків вступу України до ЄС. Однак попри це, близько 47% угорців підтримують вступ України до ЄС за прискореною або звичайною процедурою, тоді як 46% виступають проти вступу.
Про це свідчать результати опитування, опубліковані Інститутом Republikon на замовлення опозиційного порталу Nepszava, повідомляє Польське радіо.
Попередні опитування показували небажання угорського суспільства підтримати вступ України до Європейського Союзу, проте виявилося, що мова йшла переважно про можливості застосування прискореної процедури вступу, а не самого вступу.
За прискорене членство України в ЄС (тобто протягом 3-4 років) віддали свої голоси 15% респондентів, а ще приблизно 33% заявили, що підтримали б вступ України до ЄС, якби це відбувалося на нормальних умовах (7-10 років). Отже, загалом близько 47% опитаних ставлять позитивно до перспективи бути в ЄС разом з Україною.
Майже стільки ж (46%) висловилися проти. Автори опитування припускають, що якщо не враховувати респондентів, які не визначилися, то співвідношення становитиме 51:49 на користь прихильників вступу України до ЄС. Це суперечить кампанії, яку проводить угорська влада.
На початку березня Орбан заявив, що має намір організувати в Угорщині референдум щодо вступу України до ЄС, щоб дізнатися думку громадян із цього приводу.
"Я не зможу підтримати Україну, поки не буду знати думку угорців", — сказав Орбан.
Референдум мав би розпочатись у квітні і тривати до червня, хоча конкретні дати поки не оголошено. Голосування не буде обов'язковим, а лише консультативним.
Читайте також
- Росіян знищує не лише війна, а й "слонячий" наркотик - зовнішня розвідка
- Трамп продовжив на рік заборону для російських суден заходити в порти США
- Bloomberg: Росія просить США дозволити купівлю Boeing за заморожені активи після перемир'я в Україні
- Як заощадити на мобільному зв'язку: приховані можливості тарифів Київстар, Vodafone та lifecell
- В Україні хочуть обмежити українську мову у навчальних закладах: що пропонують
- Водіям показали ціни на бензин, дизель та автогаз у різних областях: скільки коштують на Київщині та Львівщині